Pytania i odpowiedzi

W tych przykrych okolicznościach należy zacząć od poszukania firmy pogrzebowej, która podejmie się sprowadzenia ciała zmarłego do Polski. Nasza firma już od ponad 25 lat profesjonalnie zajmuje się sprowadzaniem zmarłych z dowolnego miejsca na świecie.
Koszt kompleksowej usługi transportu zwłok różni się w zależności od przypadku (przyczyny) i miejsca zgonu, dlatego w celu zasięgnięcia dokładnej informacji prosimy o kontakt pod naszym dyżurnym numerem telefonu. Aby uniknąć rozczarowania, sugerujemy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich cen stosowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie zawierają one takich opłat jak: trumna, opłaty administracyjne itp.
Do określenia ceny transportu będą nam potrzebne: miejsce zgonu oraz miejsce aktualnego przebywania zwłok, a także docelowe miejsce na terenie Polski.
W przypadku, gdy dokładne miejsce przebywania zwłok nie jest znane, poprosimy Państwa dodatkowo o podanie imienia i nazwiska osoby zmarłej oraz datę zgonu. Te dane pozwolą nam określić, gdzie aktualnie znajduje się ciało zmarłego.
W przypadku gdy zdecydują się Państwo powierzyć usługę naszej firmie, wystarczy, że pobiorą i wypełnią Państwo nasz formularz pełnomocnictwa. W Państwa imieniu dopełnimy wszelkich formalności oraz sprowadzimy ciało zmarłego do Polski.
W zależności od trudności przypadku, procedura sprowadzenia zwłok do Polski zajmuje od 2 do 7 dni. Najczęściej są to jednak 2 – 3 dni robocze.
Niezbędne mogą być akt urodzenia zmarłego oraz (jeżeli osoba zmarła była zamężna/żonata) akt małżeństwa. Obydwa dokumenty wydawane są w Urzędzie Stanu Cywilnego. Ważne, aby akty były wystawione w wersji międzynarodowej. O ewentualnej konieczności przygotowania
dodatkowych dokumentów zostaną Państwo przez nas poinformowani.
Jako nieliczni w Polsce umożliwiamy Państwu wybór trumny, w jakiej ma spocząć zmarły. Jesteśmy producentami wysokiej klasy trumien o niepowtarzalnym wzornictwie. Kliknij, aby przejść do katalogu.
Płatności mogą dokonać Państwo przelewem na konto lub gotówką w miejscu przeznaczenia.
Odzież dla zmarłego można dostarczyć osobiście do siedziby naszej firmy. Alternatywnie przyślemy do Państwa naszego kuriera, który odbierze odzież i dostarczy ją do nas.
Otrzymują Państwo do dyspozycji opiekuna, który służy całodobową pomocą oraz na bieżąco informuje o wszystkim co istotne z punktu widzenia rodziny zmarłego.
Dzięki współpracy z wieloma firmami pogrzebowymi w całej Polsce, na Państwa życzenie jesteśmy również w stanie zorganizować ceremonię pogrzebu w miejscu przeznaczenia.

Dodatkowe pytania?

+48 601 591 203

Całodobowy telefon dyżurny

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo rzetelną pomoc oraz odpowiedzi na dodatkowe pytania związane z naszą działalnością.