Sprowadzenie zwłok z Holandii

sprowadzenie zwłok z holadnii

Sprowadzenie zwłok z Holandii do Polski

Firma PIECHOTA od ponad 30 lat pomaga rodzinom na całym świecie w sprowadzeniu ich bliskich zmarłych do kraju. Jesteśmy firmą rozpoznawalną zarówno w Polsce jak i za granicą. Współpracujemy z konsulatami i domami pogrzebowymi na całym świecie. Każdego dnia udzielamy wsparcia rodzinom, które nam zaufały. Wierzymy, że jesteśmy w stanie pomóc także Państwu.

Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne w przypadku sprowadzenia ciała / prochów osoby zmarłej z Holandii do Polski. Jednocześnie zaznaczamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z tą kwestią.

Oficjalny wykaz dokumentów niezbędnych do sprowadzenia zwłok lub prochów z Holandii do Polski:

  • Zezwolenie na przewóz zwłok z Holandii do Polski  wydane przez Starostwo lub Urząd Miasta, któremu podlega cmentarz,
  • Zezwolenia Urzędu Gminy w Niderlanadch, właściwego dla miejsca zgonu, na transport ciała  z terytorium Niderlandow do Polski.  (LAISSER-PASSER VOOR LIJKEN lub LIJKEN-PASS),
  • Zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy niderlandzkiej, w obecności którego zwłoki zostały złożone do metalowego wkładu w zakładzie pogrzebowym lub prosektorium szpitala (GENEESKUNDIGE VERKLARING),
  • Karta zgonu lub zaświadczenia lekarza stwierdzającego datę, miejsce oraz przyczynę zgonu
  • (MEDISCHE VERKLARING),
  • Akt zgonu wydany na druku międzynarodowym przez niderlandzki urząd stanu cywilnego. Dokument ten nazywa się: UITTREKSEL UIT DE OVERLIJDENSATE.

Ile kosztuje transport zwłok z Holandii do Polski?

Koszty sprowadzenia zwłok z Holandii do Polski różnią się w zależności od przypadku i regionu. W pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny, abyśmy mogli od Państwa uzyskać wiedzę, niezbędną do rzetelnej wyceny. Warto pamiętać, że jako producent zapewniamy konkurencyjne ceny trumien i asortymentu pogrzebowego. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i dbamy, aby nasza oferta spełniła Państwa oczekiwania.

Prosimy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich ofert cenowych niektórych firm z branży. Może się okazać, że nie uwzględniają one kosztów: trumny, opłat zagranicznych tj. przechowanie ciała, rejestracja dokumentów do transportu czy opłat administracyjnych.

Jesteśmy, aby pomagać

Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Śmierć za granicą rodzi dodatkowe trudności w postaci formalności, jakie należy wypełnić w celu legalnego sprowadzenia ciała, a także wiąże się z finansowym obciążeniem dla rodziny zmarłego. Zlecając sprowadzenie zwłok z zagranicy naszej firmie, mogą być Państwo spokojni o kwestie formalne, a także liczyć na wsparcie przy staraniu się o wypłatę należnego ubezpieczenia z ZUS, KRUS, MSWiA.

Nasze atuty:

Położenie geograficzne

Nasza siedziba znajduje się blisko granicy z Niemcami, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Zachodniej.

 

Doświadczenie

Od 1991 roku świadczymy międzynarodowe usługi pogrzebowe. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i narzędzia.

Globalny zasięg

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało / prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce.

Kontakt

+48 601 591 203

Całodobowy telefon dyżurny

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo rzetelną pomoc i bezpłatną wycenę kompleksowej usługi transportu osoby zmarłej.