Sprowadzenie zwłok z Niemiec

sprowadzenie zwłok z niemiec

Sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski

Firma PIECHOTA od ponad 30 lat pomaga rodzinom na całym świecie w sprowadzeniu ich bliskich zmarłych do kraju. Jesteśmy firmą rozpoznawalną zarówno w Polsce jak i za granicą. Współpracujemy z konsulatami i domami pogrzebowymi na całym świecie. Każdego dnia udzielamy wsparcia rodzinom, które nam zaufały. Wierzymy, że jesteśmy w stanie pomóc także Państwu.

Sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski wiąże się z szeregiem formalności jakich trzeba dopełnić jeszcze przed sprowadzeniem zmarłego do kraju. Wszystkie dokumenty niezbędne do sprowadzenia ciała osoby zmarłej, organizowane są przez naszą firmę w ramach wykonywanej usługi. Posiadanie pełnej dokumentacji z przewozu pozwoli Państwu uniknąć problemów z organizacją ceremonii pogrzebowej w Polsce, oraz  ubiegając się o świadczenia ZUS, KRUS, MSWiA.

Wykaz oficjalnych dokumentów wymaganych do sprowadzenia zwłok/prochów z Niemiec do Polski:

  • Zezwolenie Starosty lub Prezydenta Miasta, właściwego dla miejsca pochówku, umożliwiające przewóz zwłok z Niemiec do Polski i pochowanie na miejscowym cmentarzu.
  • Akt zgonu (STERBEURKUNDE, AUSZUG AUS DEM STERBEEINTRAG),
    lub zaświadczenie właściwego urzędu stanu cywilnego poświadczające, iż wystawienie takiego aktu nie było możliwe (BESCHEINIGUNG ÜBER ZURÜCKSTELLUNG EINER STERBEURKUNDE)
  • Zezwolenie na sprowadzenie zwłok z Niemiec (Leichenpass). W przypadku kremacji zamiast zezwolenia na przewiezienie zwłok należy okazać akt kremacji (Einäscherungsbescheinigung),
  • Świadectwo lekarskie o przyczynie zgonu (ärztliche Bescheinigung über die Todesursache / Todesbescheinigung) zawierające informacje, że osoba nie zmarła na chorobę zakaźną.

Transport zwłok z Niemiec do Polski – cena

Cena za transport zwłok z Niemiec do Polski różni się w zależności od przypadku i miejsca docelowego w Polsce, dlatego w celu zasięgnięcia dokładnej informacji prosimy o kontakt pod naszym dyżurnym numerem telefonu. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i dbamy, aby nasza oferta spełniła Państwa oczekiwania.

Aby uniknąć rozczarowania, sugerujemy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich cen stosowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie zawierają one takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową, opłat administracyjnych, opłat za. rejestrację dokumentów do przewozu, itp.

Jesteśmy, aby pomagać

Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Śmierć za granicą rodzi dodatkowe trudności w postaci formalności, jakich należy dopełnić, aby legalnie zorganizować transport do Polski, a także wiąże się z finansowym obciążeniem dla rodziny zmarłego. Zlecając sprowadzenie zwłok z zagranicy naszej firmie, mogą być Państwo spokojni o kwestie formalne, a także liczyć na wsparcie przy staraniu się o wypłatę należnego ubezpieczenia.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

 

Nasze atuty:

Położenie geograficzne

Nasza siedziba znajduje się blisko granicy z Niemcami, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Zachodniej.

 

Doświadczenie

Od 1991 roku świadczymy międzynarodowe usługi pogrzebowe. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i narzędzia.

Globalny zasięg

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało / prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce.

Kontakt

+48 601 591 203

Całodobowy telefon dyżurny

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo rzetelną pomoc i bezpłatną wycenę kompleksowej usługi transportu osoby zmarłej.