Sprowadzenie zwłok z Niemiec

sprowadzenie zwłok z niemiec

Pomagamy 24h

+48 601 591 203

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo bezpłatną poradę i wycenę.

Sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski

Od ponad 30 lat pomagamy rodzinom w Polsce i na świecie w sprowadzaniu ich bliskich zmarłych do kraju. Ze względu na obecne kierunki emigracji, nie da się ukryć, że Niemcy są najczęściej powtarzającym się przypadkiem w naszej działalności. Sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski wiąże się z szeregiem formalności jakich trzeba dopełnić jeszcze przed sprowadzeniem zmarłego do kraju. Wszystkie dokumenty niezbędne do sprowadzenia ciała osoby zmarłej, organizowane są przez naszą firmę w ramach wykonywanej usługi. Posiadanie pełnej dokumentacji z przewozu pozwoli Państwu uniknąć problemów z organizacją ceremonii pogrzebowej w Polsce.

Wykaz oficjalnych dokumentów wymaganych do sprowadzenia zwłok/prochów z Niemiec do Polski:

  • Zezwolenie Starosty lub Prezydenta Miasta, właściwego dla miejsca pochówku, umożliwiające przewóz zwłok z Niemiec do Polski i pochowanie na miejscowym cmentarzu.
  • Akt zgonu (STERBEURKUNDE, AUSZUG AUS DEM STERBEEINTRAG),
    lub zaświadczenie właściwego urzędu stanu cywilnego poświadczające, iż wystawienie takiego aktu nie było możliwe (BESCHEINIGUNG ÜBER ZURÜCKSTELLUNG EINER STERBEURKUNDE)
  • Zezwolenie na sprowadzenie zwłok z Niemiec (Leichenpass). W przypadku kremacji zamiast zezwolenia na przewiezienie zwłok należy okazać akt kremacji (Einäscherungsbescheinigung),
  • Świadectwo lekarskie o przyczynie zgonu (ärztliche Bescheinigung über die Todesursache / Todesbescheinigung) zawierające informacje, że osoba nie zmarła na chorobę zakaźną.

Ile kosztuje transport zwłok z Niemiec do Polski?

Koszt transportu zwłok z Niemiec do Polski różni się w zależności od przypadku i miejsca docelowego w Polsce. Przykładowo transport z Berlina zostanie wyceniony inaczej niż transport z Kolonii. Dlatego w celu zasięgnięcia dokładnej informacji prosimy o kontakt pod naszym dyżurnym numerem telefonu. Aby uniknąć rozczarowania, sugerujemy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich cen stosowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie zawierają one takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową, opłat administracyjnych, opłat za rejestrację dokumentów do przewozu, itp.

Transport zwłok od 2000 zł. Czy aby na pewno?

3 rzeczy, o które powinieneś zapytać zanim podpiszesz umowę na transport zwłok do Polski, aby zaoszczędzić sobie nerwów i pieniędzy.

Zlecając nam usługę, mogą Państwo liczyć na:

#

Przejrzyste warunki

Za każdym razem przedstawiamy jasno sformułowaną umowę. U nas mają Państwo gwarancję, że cena za naszą usługę nie ulegnie zmiane.

#

Indywidualne podejście

W celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi klienta przyjmujemy tylko określoną liczbę zleceń w miesiącu.

#

Możliwość wyboru trumny / urny

Jako nieliczni w Polsce zapewniamy szeroki wybór trumien oraz urn przewozowch o wysokim standardzie.

#

Ponad 30 lat doświadczenia

Działamy od 1988 roku. Przez ten czas pomogliśmy setkom rodzin. Wierzymy, że możemy pomóc również Państwu.

Opinie klientów:

wg Google Opienie

Bardzo dobra Firma,w tak trudnym momencie kiedy potrzebna jest pomoc zapewniają pełen profesjonalizm.Szczególnie bardzo serdecznie dziękuję Pani Oli.POLECAM!!!

thumb Alicja Lichon
23 października 2019

Profesjonalizm na każdym kroku, polecam z całego serca!

thumb Marianna Małkus
21 marca 2019

Polecam. Pomocni w jakże trudnej sytuacji. Właściciel na bieżąco udzielał wszelkich informacji. Można na tej firmie polegać.

thumb Agnieszka Ł.
4 kwietnia 2019

Bardzo rzetelna firma. Gdy z rodziną znaleźliśmy się w ciężkim momencie, ich pomoc pozwoliła chociaż jeden problem zrzucić z barków, za co jestem bardzo wdzięczny.

thumb Kuba Krause
7 października 2019

Polecamy również:

Poniżej zamieszczamy linki do innych przydatnych artykułów:

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
Transport zwłok z zagranicy do Polski: Przewodnik krok po kroku
3 rzeczy, o które powinieneś zapytać zanim podpiszesz umowę na transport zwłok do Polski.