Sprowadzenie zwłok z Niemiec

sprowadzenie zwłok z niemiec

Pomagamy 24h

+48 601 591 203

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo bezpłatną poradę i wycenę.

Sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski

Od ponad 30 lat pomagamy rodzinom w Polsce i na świecie w sprowadzaniu ich bliskich zmarłych do kraju. Ze względu na obecne kierunki emigracji, nie da się ukryć, że Niemcy są najczęściej powtarzającym się przypadkiem w naszej działalności. Sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski wiąże się z szeregiem formalności jakich trzeba dopełnić jeszcze przed sprowadzeniem zmarłego do kraju. Wszystkie dokumenty niezbędne do sprowadzenia ciała osoby zmarłej, organizowane są przez naszą firmę w ramach wykonywanej usługi. Posiadanie pełnej dokumentacji z przewozu pozwoli Państwu uniknąć problemów z organizacją ceremonii pogrzebowej w Polsce.

Wykaz oficjalnych dokumentów wymaganych do sprowadzenia zwłok/prochów z Niemiec do Polski:

  • Zezwolenie Starosty lub Prezydenta Miasta, właściwego dla miejsca pochówku, umożliwiające przewóz zwłok z Niemiec do Polski i pochowanie na miejscowym cmentarzu.
  • Akt zgonu (STERBEURKUNDE, AUSZUG AUS DEM STERBEEINTRAG),
    lub zaświadczenie właściwego urzędu stanu cywilnego poświadczające, iż wystawienie takiego aktu nie było możliwe (BESCHEINIGUNG ÜBER ZURÜCKSTELLUNG EINER STERBEURKUNDE)
  • Zezwolenie na sprowadzenie zwłok z Niemiec (Leichenpass). W przypadku kremacji zamiast zezwolenia na przewiezienie zwłok należy okazać akt kremacji (Einäscherungsbescheinigung),
  • Świadectwo lekarskie o przyczynie zgonu (ärztliche Bescheinigung über die Todesursache / Todesbescheinigung) zawierające informacje, że osoba nie zmarła na chorobę zakaźną.

Ile kosztuje transport zwłok z Niemiec do Polski?

Koszt transportu zwłok z Niemiec do Polski różni się w zależności od przypadku i miejsca docelowego w Polsce. Przykładowo transport z Berlina zostanie wyceniony inaczej niż transport z Kolonii. Dlatego w celu zasięgnięcia dokładnej informacji prosimy o kontakt pod naszym dyżurnym numerem telefonu. Aby uniknąć rozczarowania, sugerujemy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich cen stosowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie zawierają one takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową, opłat administracyjnych, opłat za rejestrację dokumentów do przewozu, itp.

Transport zwłok od 2000 zł. Czy aby na pewno?

3 rzeczy, o które powinieneś zapytać zanim podpiszesz umowę na transport zwłok do Polski, aby zaoszczędzić sobie nerwów i pieniędzy.

Zlecając nam usługę, mogą Państwo liczyć na:

#

Przejrzyste warunki

Za każdym razem przedstawiamy jasno sformułowaną umowę. U nas mają Państwo gwarancję, że cena za naszą usługę nie ulegnie zmiane.

#

Indywidualne podejście

W celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi klienta przyjmujemy tylko określoną liczbę zleceń w miesiącu.

#

Możliwość wyboru trumny / urny

Jako nieliczni w Polsce zapewniamy szeroki wybór trumien oraz urn przewozowch o wysokim standardzie.

#

Ponad 30 lat doświadczenia

Działamy od 1988 roku. Przez ten czas pomogliśmy setkom rodzin. Wierzymy, że możemy pomóc również Państwu.

Opinie klientów:

wg Google Opienie

Profesjonalizm na każdym kroku, polecam z całego serca!

thumb Marianna Małkus
21 marca 2019

Bardzo rzetelna firma. Gdy z rodziną znaleźliśmy się w ciężkim momencie, ich pomoc pozwoliła chociaż jeden problem zrzucić z barków, za co jestem bardzo wdzięczny.

thumb Kuba Krause
7 października 2019

Polecam. Pomocni w jakże trudnej sytuacji. Właściciel na bieżąco udzielał wszelkich informacji. Można na tej firmie polegać.

thumb Agnieszka Ł.
4 kwietnia 2019

Bardzo dobra Firma,w tak trudnym momencie kiedy potrzebna jest pomoc zapewniają pełen profesjonalizm.Szczególnie bardzo serdecznie dziękuję Pani Oli.POLECAM!!!

thumb Alicja Lichon
23 października 2019

Polecamy również:

Poniżej zamieszczamy linki do innych przydatnych artykułów:

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
Transport zwłok z zagranicy do Polski: Przewodnik krok po kroku
3 rzeczy, o które powinieneś zapytać zanim podpiszesz umowę na transport zwłok do Polski.