Transport zwłok ze Szwecji

sprowadzenie zwłok ze szwecji

Pomagamy 24h

+48 601 591 203

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo bezpłatną poradę i wycenę.

Sprowadzenie zwłok ze Szwecji do Polski

Od ponad trzech dekad pomagamy rodzinom w Polsce i na świecie w sprowadzaniu ich bliskich zmarłych do ojczyzny. Szwecja, to popularny kierunek emigracji naszych rodaków i dlatego sprawy związane z załatwianiem formalności związanych z sprowadzaniem zwłok z tego skandynawskiego kraju do Polski występują stosunkowo często. Przez lata współpracy ze szwedzkimi i innym skandynawskimi partnerami uzyskaliśmy niezbędne doświadczenie w sprowadzaniu Państwa bliskich do kraju. Poniżej przedstawiamy Państwu informacje, które na pewno okażą się przydatne w przypadku potrzeby transportu ciała / prochów osoby zmarłej ze Szwecji do Polski. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich niezbędnych formalności koniecznych dla przeprowadzenia przewozu zwłok na terytorium Polski.

Aby otrzymać prawo do sprowadzenia ciała/prochów osoby zmarłej ze Szwecji do Polski, w placówce konsularnej RP we stolicy Szwecji (Sztokholm), należy przedłożyć m.in. następujące dokumenty:

  • Zezwolenie właściwego starosty/prezydenta miasta w Polsce na przewóz zwłok ze Szwecji i pochowanie zwłok/prochów,
  • Oryginał aktu zgonu,
  • Zaświadczenie lekarskie o zgonie,
  • Zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że zgon nie nastąpił z powodu choroby zakaźnej,
  • Zaświadczenie domu pogrzebowego stwierdzające, że zwłoki/prochy zostały przygotowane do przewozu, złożone i zamknięte w metalowej trumnie/urnie, oraz ze trumna/urna nie zawiera niczego poza zwłokami/prochami.

Ile kosztuje transport zwłok ze Szwecji do Polski?

Koszt transportu zwłok ze Szwecji do Polski ustalamy indywidualnie w zależności od przypadku i regionu kraju. Przykładowo transport z Sztokholmu i okolic zostanie wyceniony inaczej niż transport z położonej na dalekiej północy Laponii. Dlatego w celu ustalenie wszystkich szczegółów prosimy o kontakt pod naszym dyżurnym numerem telefonu. Aby uniknąć rozczarowania i ukrytych dodatkowych kosztów, radzimy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich cen, stosowanych przez niektóre firmy z branży, które rażąco odbiegają od cen rynkowych. Często zdarza się, że pozornie atrakcyjne finansowo oferta na sprowadzenie zwłok ze Szwecji nie zawierają takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową itp. Taka sytuacja może przysporzyć niepotrzebnych dla Państwa kłopotów w trudnym czasie żałoby.

Transport zwłok od 2000 zł. Czy aby na pewno?

3 rzeczy, o które powinieneś zapytać zanim podpiszesz umowę na transport zwłok do Polski, aby zaoszczędzić sobie nerwów i pieniędzy.

Zlecając nam usługę, mogą Państwo liczyć na:

#

Przejrzyste warunki

Za każdym razem przedstawiamy jasno sformułowaną umowę. U nas mają Państwo gwarancję, że cena za naszą usługę nie ulegnie zmiane.

#

Indywidualne podejście

W celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi klienta przyjmujemy tylko określoną liczbę zleceń w miesiącu.

#

Możliwość wyboru trumny / urny

Jako nieliczni w Polsce zapewniamy szeroki wybór trumien oraz urn przewozowch o wysokim standardzie.

#

Ponad 30 lat doświadczenia

Działamy od 1988 roku. Przez ten czas pomogliśmy setkom rodzin. Wierzymy, że możemy pomóc również Państwu.

Polecamy również:

Poniżej zamieszczamy linki do innych przydatnych artykułów:

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
Transport zwłok z zagranicy do Polski: Przewodnik krok po kroku
3 rzeczy, o które powinieneś zapytać zanim podpiszesz umowę na transport zwłok do Polski.