Sprowadzenie zwłok z USA

sprowadzenie zwłok z usa

Pomagamy 24h

+48 601 591 203

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo bezpłatną poradę i wycenę.

Sprowadzenie zwłok z USA do Polski

Od ponad 30 lat pomagamy rodzinom w Polsce i na świecie w sprowadzaniu ich bliskich zmarłych do kraju. Sprowadzenie zwłok lub prochów z USA do Polski musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne w przypadku sprowadzenia ciała lub prochów osoby zmarłej z USA do Polski. Jednocześnie zaznaczamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z tą kwestią.

Aby otrzymać zezwolenie na sprowadzenie ciała/prochów osoby zmarłej, w Konsulacie RP (Waszyngton) należy przedłożyć m.in. następujące dokumenty:

  • Zezwolenie polskich władz na sprowadzenie zwłok z USA  i na pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce,
  • Akt zgonu,
  • Zaświadczenie lokalnych władz stwierdzające, że w rejonie i w czasie, w którym nastąpiła śmierć nie panowała epidemia choroby zakaźnej,
  • Zezwolenie na wywiezienie zwłok z terytorium właściwego stanu lub powiatu, jeżeli takie zezwolenie jest wymagane przez miejscowe przepisy,
  • Zaświadczenie (affidavit) domu pogrzebowego stwierdzającego, że zwłoki zostały przygotowane do przewozu, włożone do metalowej trumny, która zostanie szczelnie zamknięta oraz że trumna nie zawiera niczego poza ciałem osoby zmarłej..

Ile kosztuje transport zwłok (prochów ludzkich) z USA do Polski?

Koszt sprowadzenia zmarłego z USA do Polski różni się w zależności od przypadku i regionu, a także rodzaju pochówku w Polsce. Przykładowo transport urny z Nowego Jorku będzie dużo tańszy niż transport trumny z Los Angeles.  W związku z tym, w pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny, abyśmy mogli od Państwa uzyskać wiedzę, niezbędną do rzetelnej wyceny. Aby uniknąć rozczarowania, prosimy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich ofert cenowych niektórych firm z branży. Często nie uwzględniają one kosztów: trumny, opłat zagranicznych szpitali, opłat za rejestrację dokumentów, kosztów administracyjnych, itp.

Transport zwłok od 2000 zł. Czy aby na pewno?

3 rzeczy, o które powinieneś zapytać zanim podpiszesz umowę na transport zwłok do Polski, aby zaoszczędzić sobie nerwów i pieniędzy.

Zlecając nam usługę, mogą Państwo liczyć na:

#

Przejrzyste warunki

Za każdym razem przedstawiamy jasno sformułowaną umowę. U nas mają Państwo gwarancję, że cena za naszą usługę nie ulegnie zmiane.

#

Indywidualne podejście

W celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi klienta przyjmujemy tylko określoną liczbę zleceń w miesiącu.

#

Możliwość wyboru trumny / urny

Jako nieliczni w Polsce zapewniamy szeroki wybór trumien oraz urn przewozowch o wysokim standardzie.

#

Ponad 30 lat doświadczenia

Działamy od 1988 roku. Przez ten czas pomogliśmy setkom rodzin. Wierzymy, że możemy pomóc również Państwu.

Polecamy również:

Poniżej zamieszczamy linki do innych przydatnych artykułów:

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
Transport zwłok z zagranicy do Polski: Przewodnik krok po kroku
3 rzeczy, o które powinieneś zapytać zanim podpiszesz umowę na transport zwłok do Polski.