Sprowadzenie zwłok z USA

sprowadzenie zwłok z usa

Sprowadzenie zwłok z USA do Polski

Firma PIECHOTA od ponad 30 lat pomaga rodzinom na całym świecie w sprowadzeniu ich bliskich zmarłych do kraju. Jesteśmy firmą rozpoznawalną zarówno w Polsce jak i za granicą. Współpracujemy z konsulatami i domami pogrzebowymi na całym świecie. Każdego dnia udzielamy wsparcia rodzinom, które nam zaufały. Wierzymy, że jesteśmy w stanie pomóc także Państwu.

Sprowadzenie zwłok lub prochów z USA do Polski musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Aby otrzymać zezwolenie na sprowadzenie ciała/prochów osoby zmarłej, w Konsulacie RP (Waszyngton) należy przedłożyć m.in. następujące dokumenty:

  • Zezwolenie polskich władz na sprowadzenie zwłok z USA  i na pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce,
  • Akt zgonu,
  • Zaświadczenie lokalnych władz stwierdzające, że w rejonie i w czasie, w którym nastąpiła śmierć nie panowała epidemia choroby zakaźnej,
  • Zezwolenie na wywiezienie zwłok z terytorium właściwego stanu lub powiatu, jeżeli takie zezwolenie jest wymagane przez miejscowe przepisy,
  • Zaświadczenie (affidavit) domu pogrzebowego stwierdzającego, że zwłoki zostały przygotowane do przewozu, włożone do metalowej trumny, która zostanie szczelnie zamknięta oraz że trumna nie zawiera niczego poza ciałem osoby zmarłej..

Ile kosztuje transport zwłok z USA do Polski?

Cena sprowadzenia zmarłego z USA do Polski różni się w zależności od przypadku i regionu.  Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i dbamy, aby nasza oferta spełniła Państwa oczekiwania. W pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny, abyśmy mogli od Państwa uzyskać wiedzę, niezbędną do rzetelnej wyceny.

Aby uniknąć rozczarowania, prosimy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich ofert cenowych niektórych firm z branży. Często nie uwzględniają one kosztów: trumny, opłat zagranicznych szpitali, opłat za rejestrację dokumentów, kosztów administracyjnych, itp.

Jesteśmy, aby pomagać

Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Śmierć za granicą rodzi dodatkowe trudności w postaci formalności, jakie należy wypełnić w celu legalnego sprowadzenia ciała, a także wiąże się z finansowym obciążeniem dla rodziny zmarłego. Zlecając sprowadzenie zwłok z zagranicy naszej firmie, mogą być Państwo spokojni o kwestie formalne, a także liczyć na wsparcie przy staraniu się o wypłatę należnego ubezpieczenia z ZUS, KRUS, MSWiA.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Nasze atuty:

Położenie geograficzne

Nasza siedziba znajduje się blisko granicy z Niemcami, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Zachodniej.

 

Doświadczenie

Od 1991 roku świadczymy międzynarodowe usługi pogrzebowe. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i narzędzia.

Globalny zasięg

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało / prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce.

Kontakt

+48 601 591 203

Całodobowy telefon dyżurny

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo rzetelną pomoc i bezpłatną wycenę kompleksowej usługi transportu osoby zmarłej.