Sprowadzenie zwłok z Austrii

transport zwłok z austrii

Sprowadzenie zwłok z Austrii do Polski

Jeżeli odwiedzacie Państwo tę stronę to zapewne znaleźliście się w sytuacji utraty bliskiej Wam osoby.  Tym z Państwa, którzy przeżywają doświadczenie śmierci kogoś bliskiego składamy szczere wyrazy współczucia. Jesteśmy firmą rozpoznawalną zarówno w Polsce jak i za granicą. Współpracujemy z konsulatami i domami pogrzebowymi na całym świecie. Zaufało nam tysiące rodzin. Wierzymy, że jesteśmy w stanie pomóc także Państwu. Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne w przypadku sprowadzenia ciała lub prochów osoby zmarłej z Austrii do Polski. Jednocześnie zaznaczamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z tą kwestią.

Sprowadzenie zwłok z Austrii do Polski musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Aby otrzymać zezwolenie na sprowadzenie ciała/prochów osoby zmarłej, w Konsulacie RP należy przedłożyć m.in. następujące dokumenty:

  • zgoda polskich władz na sprowadzenie i pochowanie ciała lub prochów w Polsce (decyzję wydaje Starostwo lub Urząd Miasta]
  • Zaświadczenie na przewóz zwłok (niem.: LEICHENPASS) lub w przypadku kremacji (EINÄSCHERUNGSBESCHEINIGUNG)
  • akt zgonu [STERBEURKUNDE, AUSZUG AUS DEM STERBEEINTRAG /egzemplarz wielojęzyczny lub BESCHEINIGUNG ÜBER ZURÜCKSTELLUNG EINER STERBEURKUNDE / zaświadczenie tymczasowe o zgłoszeniu zgonu.
  • Świadectwo lekarskie o przyczynie zgonu z którego wynika, że przyczyną śmierci nie była choroba zakaźna (TODESBESCHEINIGUNG)

     

Transport zwłok z Austrii do Polski – cena

Cena za transport zwłok z Austrii do Polski różni się w zależności od przypadku i miejsca docelowego w Polsce, dlatego w celu zasięgnięcia dokładnej informacji prosimy o kontakt pod naszym dyżurnym numerem telefonu. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i dbamy, aby nasza oferta spełniła Państwa oczekiwania. Warto pamiętać, że jako producent zapewniamy konkurencyjne ceny trumien i asortymentu pogrzebowego. Aby uniknąć rozczarowania, sugerujemy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich cen stosowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie zawierają one takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową, opłat administracyjnych, itp.

Jesteśmy, aby pomagać

Przypominamy, że wszystkie dokumenty niezbędne do sprowadzenia ciała osoby zmarłej, organizowane są przez naszą firmę w ramach wykonywanej usługi. Dodatkowo otrzymają Państwo do dyspozycji specjalnie przydzielonego opiekuna, który odpowie na wszelkie Państwa pytania oraz udzieli merytorycznego wsparcia w tych trudnych chwilach.

Dziękujemy za okazane zaufanie.

Nasze atuty:

Położenie geograficzne

Nasza siedziba znajduje się blisko granicy z Niemcami, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Zachodniej.

 

Doświadczenie

Od 1991 roku świadczymy międzynarodowe usługi pogrzebowe. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i narzędzia.

Globalny zasięg

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało / prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce.

Kontakt

+48 601 591 203

Całodobowy telefon dyżurny

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo rzetelną pomoc i bezpłatną wycenę kompleksowej usługi transportu osoby zmarłej.