Sprowadzenie zwłok z Norwegii

sprowadzenie zwłok z norwegii

Sprowadzenie zwłok z Norwegii do Polski

Szanowni Państwo, zapewne nie bez powodu odwiedzacie naszą stronę. Wszystkim tym Państwu, którzy utracili bliską osobę składamy głębokie wyrazy współczucia. Jako firma dołożymy wszelkich starań, aby w sposób szybki i godny sprowadzić jej ciało do Polski. Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne w przypadku sprowadzenia ciała lub prochów osoby zmarłej z Norwegii do Polski. Jednocześnie zaznaczamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z tą kwestią.

Sprowadzenie zwłok z Norwegii do Polski musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Aby otrzymać zezwolenie na sprowadzenie ciała osoby zmarłej, w Konsulacie RP (Oslo) należy przedłożyć m.in. następujące dokumenty:

  • Zezwolenie Starosty lub Prezydenta Miasta w Polsce na przewóz zwłok z Norwegii do Polski,
  • Oryginał aktu zgonu [Melding om dødsfall].
  • Zaświadczenie lekarskie o zgonie  [Legeerklæring om dødsfal].
  • Zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że śmierć nie nastąpiła z powodu choroby zakaźnej.
  • Policyjne zezwolenie na wywiezienie zwłok z terytorium Norwegii.
  • Zaświadczenie domu pogrzebowego stwierdzające, że zwłoki/prochy zostały przygotowane do przewozu, złożone i zamknięte w metalowej trumnie/urnie, oraz ze trumna/urna nie zawiera niczego poza zwłokami/prochami.

Transport zwłok z Norwegii do Polski – ile kosztuje?

Cena sprowadzenia zmarłego z Norwegii do Polski różni się w zależności od przypadku i regionu. Dlatego w pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny, abyśmy mogli od Państwa uzyskać wiedzę, niezbędną do rzetelnej wyceny. Warto pamiętać, że jako producent zapewniamy konkurencyjne ceny trumien i asortymentu pogrzebowego. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i dbamy, aby nasza oferta spełniła Państwa oczekiwania.

Prosimy zachować ostrożność, w stosunku do podejrzanie niskich ofert cenowych niektórych firm z branży. Może się okazać, że nie uwzględniają one kosztów: trumny, opłat zagranicznych szpitali, opłat za rejestrację dokumentów lub kosztów administracyjnych, itp.

Jesteśmy, aby pomagać

Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Śmierć za granicą rodzi dodatkowe trudności w postaci formalności, jakie należy wypełnić w celu legalnego sprowadzenia ciała, a także wiąże się z finansowym obciążeniem dla rodziny zmarłego. Zlecając sprowadzenie zwłok z zagranicy naszej firmie, mogą być Państwo spokojni o kwestie formalne, a także liczyć na wsparcie przy staraniu się o wypłatę należnego ubezpieczenia z ZUS/ KRUS/MSWiA.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Nasze atuty:

Położenie geograficzne

Nasza siedziba znajduje się blisko granicy z Niemcami, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Zachodniej.

 

Doświadczenie

Od 1991 roku świadczymy międzynarodowe usługi pogrzebowe. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i narzędzia.

Globalny zasięg

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało / prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce.