Sprowadzenie zwłok z Belgii

sprowadzenie zwłok z belgii

Sprowadzenie zwłok z Belgii do Polski

Szanowni Państwo, zapewne nie bez powodu odwiedzacie naszą stronę. Wszystkim tym Państwu, którzy utracili bliską osobę składamy głębokie wyrazy współczucia. Jako firma dołożymy wszelkich starań, aby transport zwłok z Belgii do Polski przebiegł w sposób szybki i godny. Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne w przypadku sprowadzenia ciała / prochów osoby zmarłej z Belgii do Polski. Jednocześnie zaznaczamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z tą kwestią.

Sprowadzenie zwłok z Belgii do Polski musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Aby otrzymać zezwolenie na sprowadzenie ciała osoby zmarłej, w Konsulacie RP (Bruksela) należy przedłożyć m.in. następujące dokumenty:

  • Zezwolenie starostwa lub urzędu miasta na przewóz zwłok z Belgii i pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce,
  • Świadectwo medyczne, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna, wystawione przez lekarza który stwierdził zgon,
  • Akt zgonu zwykły lub na formularzu międzynarodowym,
  • Zezwolenie na pochowanie władz belgijskich (permis d’inhumer),
  • Zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały włożone do metalowej trumny,
  • Zaświadczenie władz miejscowych ze zgodą na wywiezienie zwłok z Belgii (laisser-passer mortuaire).

Ile kosztuje transport zwłok z Belgii do Polski?

Cena za transport zwłok z Belgii do Polski różni się w zależności od przypadku i regionu kraju, dlatego w celu zasięgnięcia dokładnej informacji prosimy o kontakt pod naszym dyżurnym numerem telefonu. Aby uniknąć rozczarowania, sugerujemy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich cen stosowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie zawierają one takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową itp.

Jesteśmy, aby pomagać

Przypominamy, że wszystkie dokumenty niezbędne do sprowadzenia ciała osoby zmarłej, organizowane są przez naszą firmę w ramach wykonywanej usługi. Dodatkowo otrzymają Państwo do dyspozycji specjalnie przydzielonego opiekuna, który odpowie na wszelkie Państwa pytania oraz udzieli merytorycznego wsparcia w tych trudnych chwilach. Dziękujemy za okazane zaufanie.

Nasze atuty:

Położenie geograficzne

Nasza siedziba znajduje się blisko granicy z Niemcami, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Zachodniej.

 

Doświadczenie

Od 1991 roku świadczymy międzynarodowe usługi pogrzebowe. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i narzędzia.

Globalny zasięg

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało / prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce.

Kontakt

+48 601 591 203

Całodobowy telefon dyżurny

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo rzetelną pomoc i bezpłatną wycenę kompleksowej usługi transportu osoby zmarłej.