Sprowadzenie zwłok z USA

sprowadzenie zwłok z usa

Sprowadzenie zwłok z USA do Polski

Szanowni Państwo, zapewne nie bez powodu odwiedzacie naszą stronę. Wszystkim tym Państwu, którzy utracili bliską osobę składamy głębokie wyrazy współczucia. Jako firma dołożymy wszelkich starań, aby w sposób szybki i godny sprowadzić jej ciało do Polski. Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne w przypadku sprowadzenia ciała / prochów osoby zmarłej z USA do Polski. Jednocześnie zaznaczamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z tą kwestią.

Sprowadzenie zwłok lub prochów z USA do Polski musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Aby otrzymać zezwolenie na sprowadzenie ciała/prochów osoby zmarłej, w Konsulacie RP (Waszyngton) należy przedłożyć m.in. następujące dokumenty:

  • Zezwolenie starostwa lub urzędu miasta na sprowadzenie zwłok z USA  i na pochowanie ciała na cmentarzu w Polsce,
  • Oryginał aktu zgonu,
  • Zaświadczenie lokalnych władz stwierdzające, że w rejonie i w czasie, w którym nastąpiła śmierć nie panowała epidemia choroby zakaźnej,
  • Zezwolenie na wywiezienie zwłok z terytorium właściwego stanu lub powiatu, jeżeli takie zezwolenie jest wymagane przez miejscowe przepisy,
  • Zaświadczenie (affidavit) domu pogrzebowego stwierdzającego, że zwłoki zostały przygotowane do przewozu, włożone do metalowej trumny, która zostanie szczelnie zamknięta oraz że trumna nie zawiera niczego poza zwłokami.

Ile kosztuje transport zwłok z USA do Polski?

Cena za transport zwłok z USA do Polski różni się w zależności od przypadku i regionu kraju, dlatego w celu zasięgnięcia dokładnej informacji prosimy o kontakt pod naszym dyżurnym numerem telefonu. Aby uniknąć rozczarowania, sugerujemy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich cen stosowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie zawierają one takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową itp.

Jesteśmy, aby pomagać

Przypominamy, że wszystkie dokumenty niezbędne, aby zrealizować przewóz zwłok z USA do Polski, organizowane są przez naszą firmę w ramach wykonywanej usługi. Dodatkowo otrzymają Państwo do dyspozycji specjalnie przydzielonego opiekuna, który odpowie na wszelkie Państwa pytania oraz udzieli merytorycznego wsparcia w tych trudnych chwilach. Dziękujemy za okazane zaufanie.

Nasze atuty:

Położenie geograficzne

Nasza siedziba znajduje się blisko granicy z Niemcami, co przekłada się na konkurencyjną cenę transportu z krajów Europy Zachodniej.

 

Doświadczenie

Od 1991 roku świadczymy międzynarodowe usługi pogrzebowe. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i narzędzia.

Globalny zasięg

Jesteśmy w stanie sprowadzić ciało / prochy osoby zmarłej z każdego miejsca na świecie do dowolnego miasta w Polsce.

Kontakt

+48 601 591 203

Całodobowy telefon dyżurny

Dzwoniąc pod ten numer uzyskacie Państwo rzetelną pomoc i bezpłatną wycenę kompleksowej usługi transportu osoby zmarłej.